Cumartesi , Mayıs 14, 2022
AnaSayfa / Faydalı Bilgiler / Ataşehir Yüzme Kursu – Yüzme ve Esneklik (2)

Ataşehir Yüzme Kursu – Yüzme ve Esneklik (2)

Yüzücülerin esneklik hareketlerini düzenli olarak yapması gerekir. Ataşehir yüzme kursu olarak genç sporculardan özellikle antrenmana yeni başlayanlar için egzersizden daha önemli olduğunu düşünüyoruz. Çünkü en önemli esneklik kayıpları 11-13 yaşları arasında olmakta, yüzücülerin doğal esnekliklerine yüzme yaşamı boyunca önem vermesi gerektiği göze çarpmaktadır.

yüzme ve esneklik,yüzme sporunda esnekliğin önemi, ataşehir yüzme kursu
Yüzme Ve Esneklik

Omuz, omurga ve diz eklemi hareket oranının artması, vital enerjinin korunması, teknik gelişimi, yüzücünün daha hızlı, güçlü ve daha uzun süre hareket edebilmesi bakımından önemlidir. Yüzücülerin arasında zayıf esneklikten dolayı yaygın olarak görülen kas kasılması ve omuz eklemi ağrıları gibi sakatlıklara karşı korur.

Bir yüzücünün amacı, belirli, bir mesafeyi en kısa sürede bitirmektir. Yüzme performansı, yüzücünün yarışma sonucunda elde ettiği derece veya yarışı bitirdiği zamanla belirlenir. Derece, sporcunun yarış performansının genel bir değerlendirmesidir. Yüzmede derece sırasıyla; dakika, saniye, salise olarak belirtilir. Esneklik her durumda sporcuların koordinatif becerilerini ve tekniklerini etkilemektedir. Bu da direkt müsabaka performanslarına yansır.

Ataşehir Yüzme Kursu hakkında daha fazla bilgi almak için eğitim danışmanlarımızla buradan iletişime geçebilirsiniz.

Yüzme kurslarımızda verilen eğitim modelleriyle ilgili daha fazla fikir sahibi olmak için buradan youtube sayfamızı ziyaret edin.

Ayrıca

yüzme kursu,yüzme nedir,ataşehir yüzme kursu

Yüzme Aslında Nedir?

Yüzme, egzersiz olarak diğer spor dallarından birçok yönüyle farklıdır. Yüzme sporunun en belirgin farkı, suyun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir