Perşembe , Temmuz 11, 2024
AnaSayfa / Ataşehir Yüzme Kursları / 4 Yaş Yüzme Kursu

4 Yaş Yüzme Kursu

Okul Öncesi Yaş Grubu – 4 Yaş Yüzme Kursu (3 yaş yüzme kursu)

4 yaş yüzme kursunda neler öğretilir?

Bu yaş grubu eğitimlerinde çocukların tüm yaş gruplarında olduğu gibi öncelikle can güvenliği dikkate alınır. Yüzme öğrenme ikinci planda tutulur. Bu yaş grubu dikkat süresi sınırlı bir süreye sahip çocuklardan oluştuğu için oyunla karışık bir eğitim uygulanır. 4 yaş yüzme kursu eğitimlerinde amaç çocuğun eğlenmesi ve bir sonraki derse gelmeyi istemesidir.

4 yaş yüzme kursu, çocuk yüzme kursu, ataşehit çocuk yüzme kursu, istanbul anadolu yakası yüzme kursları, çocuk grup yüzme dersleri
4 yaş yüzme kursu

Profesyonel yüzme eğitmenlerinden oluşan antrenör kadromuzla uzun dönemli sporcu yetişiminin sağlanması için en doğru eğitim basamaklaması uygulanmaya çalışılır.

Su içerisinde eğitmenle ve grup arkadaşlarıyla vakit geçirerek suya alışması, grup eğitimine alışması ve eğitimlerle ilgili komutları öğrenmesi sağlanır.

4 yaş çocuk kursu eğitimlerinde kolluk kullanılmaz. Çocuğun bu adaptasyon sürecini kendi vücut ağırlığıyla hissederek öğrenmesi istenir. Suya nefes çalışmalarıyla ve yavaş yavaş başını suya sokmasını sağlayacak mini oyunlarla yüzme derslerini eğlenceli hale getirerek kendini güvende hissettiği bir ortam sağlanmaya çalışılır.

Eğitimler mutlaka kendi yaş grubuyla birlikte olmaktadır. Bazı çocukların seviyelerine, fiziksel durumlarına ve uyumluluk durumlarına göre gruplar ±2 yaş şeklinde de düzenlenebilmektedir.

Eğitimler tamamen çocuğunuzun eğitim aldığı gruba ait eğitmenle birlikte yapılır ve veliler tribünden eğitimin tamamını izleyebilmektedirler.

4 yaş yüzme kursuna kayıt olmak için herhangi bir kriter var mıdır?

Yüzme Kursu herşeyden önce çocuğunuzun can güvenliğini sağlayacağından emin olacağınız bir ortamda gerçekleşiyor olmalıdır. Ataşehir Yüzme Kursu olarak 4 yaş yüzme kursu kayıtları için öncelikle bazı kriterlerin uyumluluk göstermesini isteriz. Bu kriterlerden öncelikli olanı ise çocuğunuzun eğitmen-öğrenci konseptinde komut alabilme durumunun olması gerekmektedir. Grup derslerinde profesyonel eğitmenler her ne kadar can güvenliğini ön planda tutuyoy olsalar da, çocuğun komut alma konusunda eksikliği olması durumunda öğrenciyi özel derslere yönlendiriyor yada komut alıp grup derslerine uyumluluğunun yerine gelmesi için biraz zaman tanıyoruz. Bunun için ücretsiz deneme dersimize katılabilirsiniz. Ücretsiz deneme dersi randevusu almak için danışmanlarımızla iletişime buradan geçebilirsiniz.

Kayıt olmadan önce yüzme kursu ile ilgili daha fazla fikir sahibi olmak için buradan youtube kanalımızı ziyaret edin ve eğitimlerimizin videolarını izleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir