Pazartesi , Eylül 21, 2020
AnaSayfa / Gruplarımız / Çocuk Yüzme Kursu

Çocuk Yüzme Kursu

Yüzme tüm sporların atası olarak literatürlerde geçer ve insan vücudunda en fazla kaşın çalışmasını sağlayan sporların da başında gelir. İnsan vücudunun fiziksel gelişiminin en sağlıklı gerçekleştiği sakatlık riskinin en az olduğu, aynı zamanda da psikolojik olarakta suyun dinlendirici ve rahatlatıcı özelliğinin de bireyin gelişiminde yarattığı olumlu etki gibi faktörleri de göz önünden bulundurduğumuzda yüzmenin çocukların gelişimlerinde en önemli spor branşı olarak görülmesi gerekmektedir. Ayrıca can güvenliği için de her çocuğun mutlaka küçük yaştan itibaren öğrenmesi gerektiğinin de altını çizmek isteriz.

ataşehir yüzme kursu,ataşehirde çocuklar için yüzme kursu,ataşehir yüzme kursu çocuk grupları

Bizler “İstanbul ve Yıldızları Spor Kulübü” olarak bu bilince sahip bir şekilde çocuklarımıza eğitim vermekteyiz. Çocuk gruplarımızda 3,5 yaştan itibaren eğitimlerin başlayabildiği ve uzun dönemli sporcu yetiştirmede devamlılık ile birlikte çok iyi seviyelerde sporcular yetiştirmekteyiz. Gruplarımız maksimum 6-7 kişilik sayılarda olup tüm çocukların bu donanıma sahip olmalarını arzulamaktayız.

Eğitimler çocuklarımızın yaş, fiziksel ve psikolojik durumlarına göre farklılık gösterir. Örneğin 3,5 yaşındaki bir çocukla 7 yaşındaki bir çocuğun eğitimi fiziksel durumlarına göre benzerlik gösterebilir fakat seviyeleri göz önünde bulundurulduğunda bu iki çocuğun arasında mutlaka bir eğitim farklılığı olmalıdır. Tüm bu dinamiklerin hesaba katıldığı bir şekilde gruplarımızı oluşturmakta ve eğitimlerimizi çocuğun kendi özelliklerine en uygun ve en sağlıklı eğitimi alabileceği şekilde sağlamaktayız. Daha ayrıntılı bilgi için lütfen irtibat numaralarımızdan bizlere iletişime geçiniz…

Bir Yorum

  1. Çok başarılı hocalara sahip bir yüzme havuzu. Kesinlikle tavsiye edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir