Salı , Temmuz 9, 2024
AnaSayfa / Ataşehir Yüzme Kursları / Çocuk Yüzme Kursu

Çocuk Yüzme Kursu

Çocuk Yüzme Kursu

Yüzme tüm sporların atası olarak literatürlerde geçer ve insan vücudunda en fazla kasın çalışmasını sağlayan sporların da başında gelir. İnsan vücudunun fiziksel gelişiminin en sağlıklı gerçekleştiği sakatlık riskinin en az olduğu, aynı zamanda da psikolojik olarak suyun dinlendirici ve rahatlatıcı özelliğinin de bireyin gelişiminde yarattığı olumlu etki gibi faktörleri de göz önünden bulundurduğumuzda yüzmenin çocukların gelişimlerinde en önemli spor branşı olarak görülmesi gerekmektedir. Ayrıca can güvenliği için de her çocuğun mutlaka küçük yaştan itibaren öğrenmesi gerektiğinin de altını çizmek isteriz.

ataşehir yüzme kursu,ataşehirde çocuklar için yüzme kursu,ataşehir yüzme kursu çocuk grupları
Çocuk Yüzme Kursu

Çocuk Yüzme Kursu Yaş grupları

Eğitimlerimizde tüm çocukların kendi yaş grubundaki çocuklarla eğitim görmesine dikkat edilmektedir. Çocuklar için yüzme kursu gruplarımızda eğitimlerimiz 5 yaş itibariyle başlamaktadır. Daha küçük çocuklar için kurslarımızla ilgili bilgi almak için burayı tıklayın.

12 yaş çocuklara kadar uzanan yüzme gruplarımızda her çocuk kendi seviyesindeki gruplarda eğitim almaktadır. Aynı anda yada farklı zamanlarda eğitim veren gruplarda seviyesi ve yetenekleri geliştikçe grup atlayarak lisanslı yüzme takımı gruplarına kadar ilerleyebilmektedir.

Çocuk Yüzme Kursu

Bu gruplar lisanslı yüzme takımlarımızın altyapısını oluşturur. Çocuk yüzme kursu gruplarımızda düzenli olarak yaptığımız taramalarla takımlara nasıl geçeceği, nasıl bir yol izleneceği konusunda hem kendisi hem de ebeveyni antrenörlerimiz ve yöneticilerimiz tarafından bilgilendirilir.

Çocuk Yüzme Kursunda neler öğretilir?

Bizler “İstanbul ve Yıldızları Spor Kulübü” olarak bu bilince sahip bir şekilde çocuklarımıza eğitim vermekteyiz. Çocuk gruplarımızda 3,5 yaştan itibaren eğitimlerin başlayabildiği ve uzun dönemli sporcu yetiştirmede devamlılık ile birlikte çok iyi seviyelerde sporcular yetiştirmekteyiz. Gruplarımız maksimum 6-7 kişilik sayılarda olup tüm çocukların bu donanıma sahip olmalarını arzulamaktayız.

Eğitimler çocuklarımızın yaş, fiziksel ve psikolojik durumlarına göre farklılık gösterir. Örneğin 3,5 yaşındaki bir çocukla 7 yaşındaki bir çocuğun eğitimi fiziksel durumlarına göre benzerlik gösterebilir fakat seviyeleri göz önünde bulundurulduğunda bu iki çocuğun arasında mutlaka bir eğitim farklılığı olmalıdır. Tüm bu dinamiklerin hesaba katıldığı bir şekilde gruplarımızı oluşturmakta ve eğitimlerimizi çocuğun kendi özelliklerine en uygun ve en sağlıklı eğitimi alabileceği şekilde sağlamaktayız. Daha ayrıntılı bilgi için lütfen irtibat numaralarımızdan bizlere iletişime geçiniz…

Çocuk yüzme kurslarımızde eğitimlerin nasıl verildiği ile ilgili daha fazla fikir sahibi olmak için youtube kanalımızı buradan ziyaret edebilirsiniz.

Bir Yorum

  1. Çok başarılı hocalara sahip bir yüzme havuzu. Kesinlikle tavsiye edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir