Pazar , Mayıs 15, 2022
AnaSayfa / Ataşehir Yüzme Kursları / Lisanslı Yüzme Takımı

Lisanslı Yüzme Takımı

Lisanslı Yüzme Takımı sporcusu olma;

Kurulduğumuz ilk günden bu yana çocuklarımıza yüzme öğretirken hiç bir zaman vizyonumuz yüzme öğretmeyle sınırlı kalmadı. Sporun kazanma ve kaybetme konularında kişinin gelişimini olumlu yönde etkileyen faydalarının bilincinde olan bir anlayışla aynı zamanda çocuklarımıza lisans çıkartarak ulusal yüzme yarışmalarına katılmalarını sağlıyoruz. Hali hazırda müsabakalara katılan takımlarımız olmakla birlikte altyapıya önem veren bir kulübüz, Sürekli kendini güncelleyen bir anlayışla takımlarımız sürekli revize ederek başarı odaklı ve uzun dönemli sporcu kişiliğine uygun sporcular yetiştiriyoruz.

Nasıl lisanslı yüzme takımı sporcusu olunur?

Tamamen yüzme tecrübesi ileri seviyede olan profesyonel eski yüzücülerden oluşan bir kadroya sahibiz. Antrenörlerimiz aynı zamanda Türkiye Yüzme Federasyonu ve American Swimming Coaches Association (ASCA) tarafından lisanslı ve akredite olarak görev yapmaktadırlar.

Görsellerde yarışlarda başarı elde etmiş sporcularımızı görebilirsiniz.

100m Sırtüstü İstanbul Şampiyonu
100m Sırtüstü İstanbul Şampiyonu
100m Kurbağalama Türkiye Finalisti
100m Kurbağalama Türkiye Finalisti

Takımlarımızda eğitimlerimiz yüzme sporuyla küçük yaştan itibaren içiçe bulunmuş profesyonel anlamda yüzme sporuyla uğraşmış ve Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından lisanslı antrenörler tarafından verilmektedir. Kulübümüz başarı odaklı sporcular yetiştirme gayesindedir. Sistemli bir eğitim anlayışıyla sporcu olmanın disiplinini bu sporu sevdirerek çocuklara aşılama prensibini ön planda tutmaktadır.

Yüzme takımı
Yüzme takımı antrenmanı

Takım antrenmanlarımız ‘uzun dönemli sporcu yetiştirme’ sisteminin bir parçası olarak yaş gruplarına göre düzenlenir. Seviyelerine göre haftada en az 3 yüzme antrenmanı ve bu antrenmanları yine seviyelerine göre destekleyecek kara antrenmanları ile yapılmaktadır. İlerleyen yaşlarda ve seviyelerde antrenman sayısı günde çift antrenmanla birlikte 8 antrenmana kadar çıkabilmektedir. Bu olay çocuğun profesyonelliği ve gelişimi ile alakalı olduğu kadar, gelişigüzel bir şekilde değil, mutlaka kulüp prensiplerimiz ve global sağlıklı sporcu yetiştirme normları esas alınarak gerçekleşir.

Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından ilan edilen lisans çıkartma yaşı 7’dir. Yedi yaşını tamamlayan her sporcuya kulübümüz tarafından lisans çıkartılır. Lisanslı yüzme takımlarında eğitim almanın yaşı ise 7 yaşından daha önce başlar. Fiziksel ve psikolojik durumlarını göz önünde bulundurarak 5 yaşından itibaren çocuklar takımlara dahil edilebilmektedirler.

Takımlarımız ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz.

Yüzme takımı antrenmanlarımızla ilgili daha fazla fikir sahibi olmak için youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

5 yorum

  1. 3 yaşındaki oğlum için Gökhan Bey ile görüştük. İşini iyi yapan profesyonel bir insan. Her şey yolunda gidiyor.

  2. Nilgün Çalışkan

    Ataşehir’de yüzme kursu ararken karşılaştım. İyi ki sizi bulmuşum. Çocuğumun sağlıklı bir şekilde gelişimini takip edebiliyorum. Çalışma hayatınızda başarılar dilerim.

  3. 40 yaşımdan sonra bana yüzmeyi sevdirenlere teşekkür ederim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir