Cumartesi , Aralık 5, 2020
AnaSayfa / Gruplarımız / Yüzme Takımı

Yüzme Takımı

Kurulduğumuz ilk günden bu yana çocuklarımıza yüzme öğretirken hiç bir zaman vizyonumuz bununla sınırlı kalmadı. Sporun kazanma ve kaybetme konularında kişinin gelişimini olumlu yönde etkileyen faydalarının bilincinde olan bir anlayışla aynı zamanda çocuklarımıza lisans çıkartarak ulusal yüzme yarışmalarına katılmalarını sağlıyoruz. Hali hazırda müsabakalara katılan takımlarımız olmakla birlikte altyapıya önem veren ve sürekli kendini güncelleyen bir anlayışla takımlarımız sürekli revize ederek başarı odaklı ve uzun dönemli sporcu kişiliğine uygun sporcular yetiştiriyoruz.

Takımlarımızda eğitimlerimiz yüzme sporuyla küçük yaştan itibaren içiçe bulunmuş profesyonel anlamda yüzme sporuyla uğraşmış ve Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından lisanslı antrenörler tarafından verilmektedir. Daha önce de değindiğimiz gibi başarı odaklı sporcular yetiştirme gayesinde olan kulübümüz sistemli bir eğitim anlayışıyla sporcu olmanın disiplinini bu sporu sevdirerek çocuklara aşılama prensibini ön planda tutmaktadır.

Takım antrenmanlarımız ‘uzun dönemli sporcu yetiştirme’ sisteminin bir parçası olarak yaş gruplarına göre düzenlenir ve seviyelerine göre haftada en az 3 yüzme antrenmanı ve bu antrenmanları yine seviyelerine göre destekleyecek kara antrenmanları ile yapılmaktadır. İlerleyen yaşlarda ve seviyelerde haftadaki antrenman sayısı bazı günler çift antrenman yapılacak şekilde 8 antrenmana kadar çıkabilmektedir. Bu olay çocuğun profesyonelliği ve gelişimi ile alakalı bir durum olmakla birlikte, gelişigüzel bir şekilde değil mutlaka kulüp prensiplerimiz ve global sağlıklı sporcu yetiştirme normları esas alınarak gerçekleşir. Takımlarımız ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz.

5 yorum

  1. 3 yaşındaki oğlum için Gökhan Bey ile görüştük. İşini iyi yapan profesyonel bir insan. Her şey yolunda gidiyor.

  2. Nilgün Çalışkan

    Ataşehir’de yüzme kursu ararken karşılaştım. İyi ki sizi bulmuşum. Çocuğumun sağlıklı bir şekilde gelişimini takip edebiliyorum. Çalışma hayatınızda başarılar dilerim.

  3. 40 yaşımdan sonra bana yüzmeyi sevdirenlere teşekkür ederim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir